Direct Energie | |
---|---|
1 | Boudat Thomas |
2 | Cardis Romain |
3 | Chavanel Sylvain |
4 | Gène Yohann |
5 | Grellier Fabien |
6 | Petit Adrien |
7 | Pichot Alexandre |
Cofidis | |
---|---|
11 | Bouhanni Nacer |
12 | Godon Dorian |
13 | Hofstetter Hugo |
14 | Simon Julien |
15 | Soupe Geoffrey |
16 | Turgis Anthony |
17 | Turgis Jimmy |
AG2R La Mondiale | |
---|---|
21 | Barbier Rudy |
23 | Chevrier Clément |
24 | Dumoulin Samuel |
25 | Duval Julien |
26 | Jauregui Quentin |
27 | Peters Nans |
28 | Venturini Clément |
Groupama - FDJ | |
---|---|
31 | Sarreau Marc |
32 | Bonnet William |
33 | Delage Mickaël |
34 | Ladagnous Matthieu |
35 | Sinkeldam Ramon |
36 | Madouas Valentin |
37 | Thomas Benjamin |
38 | Vaugrenard Benoît |
Team Fortuneo - Samsic | |
---|---|
41 | Daniel Maxime |
42 | Fonseca Armindo |
43 | Bonnamour Franck |
44 | Welten Bram |
45 | Jarrier Benoît |
46 | Pichon Laurent |
47 | Périchon Pierre-Luc |
48 | Russo Clément |
Vital Concept | |
---|---|
51 | Ermenault Corentin |
52 | Corbel Erwann |
53 | Fournier Marc |
54 | Garel Adrien |
55 | Manzin Lorrenzo |
56 | Morice Julien |
57 | Reza Kevin |
Delko-Marseille Provence-KTM | |
---|---|
61 | Combaud Romain |
62 | El Fares Julien |
63 | Trarieux Julien |
64 | De Rossi Lucas |
65 | Martinez Yannick |
66 | Filosi Iuri |
67 | Finetto Mauro |
68 | Leveau Jérémy |
Roompot - Ned.Loterij | |
---|---|
71 | Ariesen Tim |
72 | De Greef Robbert |
73 | Budding Martijn |
74 | Reinders Elmar |
75 | Van Ginneken Sjoerd |
76 | Van Goethem Brian |
77 | Vermeltfoort Coen |
78 | van Schip Jan-Willem |
Wanty - Groupe Gobert | |
---|---|
81 | Doubey Fabien |
82 | Eiking Odd Christian |
83 | Kreder Wesley |
84 | Minnaard Marco |
85 | Offredo Yoann |
86 | McNally Mark |
87 | Smith Dion |
Start Team Gusto | |
---|---|
91 | Autran Jose |
92 | Gonzales Zenteno Andre Alexander |
93 | Villanueva Eduardo |
94 | Aular Orluis |
95 | Quintero Leonel |
96 | Bazan Nehuen |
97 | Espinoza Ignacio |
Team Differdange - Losch | |
---|---|
101 | Centrone Ivan |
102 | Da Silva Tiago |
103 | Rozsa Balazs |
104 | Petelin Jan |
105 | Teasdale Josh |
106 | Valvasori Larry |
107 | Vermeer Tom |
108 | Winter Laurin |
Tarteletto - Isorex | |
---|---|
111 | Ruijgh Rob |
112 | Boussaer Bryan |
113 | De Groote Arne |
115 | Sefa Ylber |
117 | Stockman Michiel |
Roubaix-Lille Metropole | |
---|---|
121 | Idjouadiene Pierre |
122 | Barbier Pierre |
123 | Joly Thomas |
124 | Kneisky Morgan |
125 | Tronet Steven |
126 | Leroux Samuel |
127 | Mainard Jérôme |
128 | Gouault Pierre |
St. Michel - Auber 93 | |
---|---|
131 | Baldo Nicolas |
132 | Feillu Romain |
133 | Le Cunff Kévin |
134 | Levarlet Guillaume |
135 | Maldonado Anthony |
136 | Maurelet Flavien |
137 | Thominet Camille |
Leopard Pro Cycling | |
---|---|
141 | Brockhoff Jan |
142 | Gessner Konrad |
143 | Krieger Alexander |
144 | Reynders Jens |
145 | Pons Gaetan |
146 | Schlechter Pit |
147 | Spengler Mario |
148 | Wirtgen Luc |