FIRSTCYCLING
Landevei
Landevei
Amatør
Junior
Sykkelcross
MTB
Bane
Fantasy
Ritt & resultater
Lag
Ranking
Paris-Nice
Division I, Etapperitt, 10. -17. mars 2002, Frankrike
Rittinfo
Resultat
Startliste
Historie
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1946
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
GC
Ungdom
Poeng
Fjell
GC
Etappe: Prolog
Etappe: 01
Etappe: 02
Etappe: 03
Etappe: 04
Etappe: 05
Etappe: 06
Etappe: 07
Embed Results
Nasjon
Australia
Belgia
Danmark
Estland
Frankrike
Italia
Kazakhstan
Kroatia
Luxembourg
Nederland
Norge
Portugal
Russland
Slovenia
Spania
Sveits
Sverige
Sør-Afrika
Tyskland
Ukraina
USA
Venezuela
Østerrike
Lag
Ag2r Prévoyance
Alessio
BigMat - Auber 93
Bonjour
Cofidis
Crédit Agricole
Domo - Farm Frites
Euskaltel-Euskadi
Fassa Bortolo
iBanesto.com
Jean Delatour
Kelme - Costa Blanca
La Française des Jeux
Lotto - Adecco
Mapei - Quick Step
ONCE - Eroski
Phonak
Tacconi Sport - Emmegi
Team Coast
Team CSC - Tiscali
Team Telekom
DoB?
Pos
Rytter
Født
Lag
Tid
01
Vinokourov
Alexandre
1973
Team Telekom
30:39:27
02
Casar
Sandy
1979
La Française des Jeux
+ 55
03
Jalabert
Laurent
1968
Team CSC - Tiscali
+ 57
04
Kivilev
Andrei
1973
Cofidis
+ 59
05
Garmendia
Aitor
1968
Team Coast
+ 01:23
06
Voigt
Jens
1971
Crédit Agricole
+ 01:38
07
Rous
Didier
1970
Bonjour
+ 01:40
08
Frigo
Dario
1973
Tacconi Sport - Emmegi
+ 01:44
09
Aerts
Mario
1974
Lotto - Adecco
+ 01:44
10
Evans
Cadel
1977
Mapei - Quick Step
+ 02:17
11
Cuesta
Íñigo
1969
Cofidis
+ 02:41
12
Sánchez
Samuel
1978
Euskaltel-Euskadi
+ 02:42
13
Heulot
Stéphane
1971
BigMat - Auber 93
+ 03:12
14
Shefer
Alexandre
1971
Alessio
+ 03:24
15
Osa
Aitor
1973
iBanesto.com
+ 03:29
16
Bruylandts
Dave
1976
Domo - Farm Frites
+ 03:32
17
Zülle
Alex
1968
Team Coast
+ 03:35
18
Luttenberger
Peter
1972
Tacconi Sport - Emmegi
+ 03:55
19
Escartín
Fernando
1968
Team Coast
+ 04:03
20
Rodriguez
Javier
1971
iBanesto.com
+ 04:27
21
Garcia
Felix Manuel
1968
BigMat - Auber 93
+ 04:36
22
Rodríguez
Joaquim
1979
ONCE - Eroski
+ 04:39
23
Moncoutié
David
1975
Cofidis
+ 05:04
24
Bodrogi
László
1976
Mapei - Quick Step
+ 05:12
25
Botcharov
Alexandre
1975
Ag2r Prévoyance
+ 05:32
26
Virenque
Richard
1969
Domo - Farm Frites
+ 05:59
27
Miholjevic
Vladimir
1974
Alessio
+ 06:39
28
Dufaux
Laurent
1969
Alessio
+ 07:28
29
Robin
Jean-Cyril
1969
La Française des Jeux
+ 07:32
30
Peers
Chris
1970
Cofidis
+ 07:48
31
Simon
François
1968
Bonjour
+ 08:02
32
Vermaut
Stive
1972
Lotto - Adecco
+ 08:45
33
Vicioso
Angel
1977
Kelme - Costa Blanca
+ 09:38
34
Chavanel
Sylvain
1979
Bonjour
+ 10:00
35
Charriere
Christian
1975
Phonak
+ 10:03
36
Brochard
Laurent
1968
Jean Delatour
+ 11:12
37
Goubert
Stéphane
1970
Jean Delatour
+ 11:44
38
De Wolf
Steve
1975
Domo - Farm Frites
+ 12:51
39
Nozal Vega
Isidro
1977
ONCE - Eroski
+ 14:31
40
Azevedo
José
1973
ONCE - Eroski
+ 14:35
41
Fernández Bustinza
Bingen
1972
Cofidis
+ 14:48
42
Basso
Ivan
1977
Fassa Bortolo
+ 15:47
43
Vasseur
Cédric
1970
Cofidis
+ 15:59
44
Mattan
Nico
1971
Cofidis
+ 16:11
45
Fritsch
Nicolas
1978
La Française des Jeux
+ 17:47
46
Honchar
Serhiy
1970
Fassa Bortolo
+ 19:39
47
Poilvet
Benoît
1976
Crédit Agricole
+ 20:51
48
Bessy
Frederic
1972
Crédit Agricole
+ 22:05
49
Tafi
Andrea
1966
Mapei - Quick Step
+ 22:29
50
Etxebarria Arana
Unai
1972
Euskaltel-Euskadi
+ 23:14
51
Renier
Franck
1974
Bonjour
+ 23:36
52
Sørensen
Nicki
1975
Team CSC - Tiscali
+ 23:50
53
Borghi
Ruggero
1970
Tacconi Sport - Emmegi
+ 24:17
54
Fragniere
Cédric
1976
Phonak
+ 25:58
55
Bossoni
Paolo
1976
Tacconi Sport - Emmegi
+ 27:08
56
Pichon
Mickael
1973
Bonjour
+ 29:10
57
Gustov
Volodymir
1977
Fassa Bortolo
+ 30:34
58
Pradera
Mikel
1975
ONCE - Eroski
+ 30:47
59
Bouyer
Franck
1974
Bonjour
+ 30:48
60
Flores Galarza
Igor
1973
Euskaltel-Euskadi
+ 31:37
61
Elmiger
Martin
1978
Phonak
+ 32:18
62
Planckaert
Jo
1970
Cofidis
+ 32:37
63
Gutierrez
Ignacio
1977
Kelme - Costa Blanca
+ 32:56
64
Castresana del Val
Angel
1972
ONCE - Eroski
+ 35:49
65
Bölts
Udo
1966
Team Telekom
+ 35:56
66
Dessel
Cyril
1974
Jean Delatour
+ 35:57
67
Bénéteau
Walter
1972
Bonjour
+ 36:30
68
Buxhofer
Matthias
1973
Phonak
+ 37:20
69
Halgand
Patrice
1974
Jean Delatour
+ 37:21
70
Merckx
Axel
1972
Domo - Farm Frites
+ 37:55
71
Loda
Nicola
1971
Fassa Bortolo
+ 38:42
72
Aebersold
Niki
1972
Team Coast
+ 42:04
73
Jenner
Christopher
1974
Crédit Agricole
+ 42:44
74
Jan
Xavier
1970
BigMat - Auber 93
+ 42:58
75
Otero Gomez
Gustavo Miguel
1973
Kelme - Costa Blanca
+ 43:18
76
Jonasson
Danny
1974
Team CSC - Tiscali
+ 44:50
77
Van de Wouwer
Kurt
1971
Lotto - Adecco
+ 47:53
78
Bruseghin
Marzio
1974
iBanesto.com
+ 48:18
79
Julich
Bobby
1971
Team Telekom
+ 48:20
80
Hinault
Sébastien
1974
Crédit Agricole
+ 48:34
81
Petacchi
Alessandro
1974
Fassa Bortolo
+ 48:45
82
Auger
Ludovic
1971
BigMat - Auber 93
+ 49:40
83
Mengin
Christophe
1968
La Française des Jeux
+ 50:09
84
Knaven
Servais
1971
Domo - Farm Frites
+ 52:06
85
De Paoli
Daniele
1973
Alessio
+ 52:25
86
Morin
Anthony
1974
Crédit Agricole
+ 52:55
87
Moreni
Cristian
1972
Alessio
+ 53:15
88
Usano Martinez
Julian
1975
Kelme - Costa Blanca
+ 53:22
89
Gougot
Fabrice
1971
Phonak
+ 53:28
90
Hvastija
Martin
1969
Alessio
+ 54:26
91
Steels
Tom
1971
Mapei - Quick Step
+ 55:29
92
Lozano Montero
Roberto
1977
Kelme - Costa Blanca
+ 01:01:37
93
Zamperi
Steve
1977
Tacconi Sport - Emmegi
+ 01:04:56
94
Schreck
Stephan
1978
Team Telekom
+ 01:05:05
95
Loder
Thierry
1975
Ag2r Prévoyance
+ 01:06:09
96
Oriol
Christophe
1973
Ag2r Prévoyance
+ 01:06:29
97
Vila
Patxi
1975
iBanesto.com
+ 01:09:13
98
van Heeswijk
Max
1973
Domo - Farm Frites
+ 01:09:21
99
Kirchen
Kim
1978
Fassa Bortolo
+ 01:09:57
100
González de Galdeano
Álvaro
1970
ONCE - Eroski
+ 01:10:04
101
Flickinger
Andy
1978
Ag2r Prévoyance
+ 01:11:37
102
Kashechkin
Andrey
1980
Domo - Farm Frites
+ 01:11:51
103
McEwen
Robbie
1972
Lotto - Adecco
+ 01:15:05
104
Lebreton
Lylian
1972
BigMat - Auber 93
+ 01:17:19
105
Guesdon
Frédéric
1971
La Française des Jeux
+ 01:17:24
106
Solaun Solana
Cesar
1970
Euskaltel-Euskadi
+ 01:18:04
107
De Waele
Fabien
1975
Mapei - Quick Step
+ 01:20:09
108
Van Bondt
Geert
1970
Team CSC - Tiscali
+ 01:23:22
109
Astarloza
Mikel
1979
Ag2r Prévoyance
+ 01:25:52
110
Finot
Frederic
1977
Jean Delatour
+ 01:27:31
111
Jalabert
Nicolas
1973
Team CSC - Tiscali
+ 01:28:01
112
Grabsch
Ralf
1973
Team Telekom
+ 01:28:45
113
Van Hyfte
Paul
1972
Team CSC - Tiscali
+ 01:29:37
114
Leon Mane
Francisco
1973
Kelme - Costa Blanca
+ 01:30:48
115
Arrizabalaga Agirre
Gorka
1977
Euskaltel-Euskadi
+ 01:31:37
116
Cooke
Baden
1978
La Française des Jeux
+ 01:35:52
117
Tosatto
Matteo
1974
Fassa Bortolo
+ 01:36:04
118
Lefèvre
Laurent
1976
Jean Delatour
+ 01:36:10
119
Augé
Stephane
1974
Jean Delatour
+ 01:36:17
120
Arrieta
José Luis
1971
iBanesto.com
+ 01:38:29
121
Wilson
Matthew
1977
La Française des Jeux
+ 01:42:08
122
Gerosa
Mauro
1974
Tacconi Sport - Emmegi
+ 01:45:09
DNF
Agnolutto
Christophe
1969
Ag2r Prévoyance
DNF
Chaurreau
Inigo
1973
Ag2r Prévoyance
DNF
Kirsipuu
Jaan
1969
Ag2r Prévoyance
DNF
Ferrigato
Andrea
1969
Alessio
DNF
Furlan
Angelo
1977
Alessio
DNF
Capelle
Christophe
1967
BigMat - Auber 93
DNF
Kintana
Aitor
1975
BigMat - Auber 93
DNF
Talabardon
Sebastien
1978
BigMat - Auber 93
DNF
Salanson
Fabrice
1979
Bonjour
DNF
Hushovd
Thor
1978
Crédit Agricole
DNF
Le Mével
Christophe
1980
Crédit Agricole
DNF
Moerenhout
Koos
1973
Domo - Farm Frites
DNF
Flores
Iker
1976
Euskaltel-Euskadi
DNF
Martinez
José Alberto
1975
Euskaltel-Euskadi
DNF
Silloniz
Aitor
1977
Euskaltel-Euskadi
DNF
Zanette
Denis
1970
Fassa Bortolo
DNF
Gil
Koldo
1978
iBanesto.com
DNF
Menchov
Denis
1978
iBanesto.com
DNF
Navas Chica
David
1974
iBanesto.com
DNF
Bouvard
Gilles
1969
Jean Delatour
DNF
Navarette
Leandro
1977
Kelme - Costa Blanca
DNF
Rodriguez
Alexis
1977
Kelme - Costa Blanca
DNF
Lhuillier
Regis
1980
La Française des Jeux
DNF
Baguet
Serge
1969
Lotto - Adecco
DNF
D'Hollander
Glenn
1974
Lotto - Adecco
DNF
Van Petegem
Peter
1970
Lotto - Adecco
DNF
Vierhouten
Aart
1970
Lotto - Adecco
DNF
Cioni
Dario
1974
Mapei - Quick Step
DNF
Hulsmans
Kevin
1978
Mapei - Quick Step
DNF
Hunter
Robert
1977
Mapei - Quick Step
DNF
Serrano
Marcos Antonio
1972
ONCE - Eroski
DNF
Dominguez
Juan Carlos
1971
Phonak
DNF
Reihs
Michael
1979
Phonak
DNF
Salmon
Benoît
1974
Phonak
DNF
Balducci
Gabriele
1975
Tacconi Sport - Emmegi
DNF
Sironi
Gianluca
1974
Tacconi Sport - Emmegi
DNF
Beltrán
Manuel
1971
Team Coast
DNF
Gianetti
Mauro
1964
Team Coast
DNF
Guidi
Fabrizio
1972
Team Coast
DNF
Pérez Rodríguez
Luis
1974
Team Coast
DNF
Cerezo Perales
Francisco Javier
1971
Team CSC - Tiscali
DNF
Rittsel
Martin
1971
Team CSC - Tiscali
DNF
Hondo
Danilo
1974
Team Telekom
DNF
Klöden
Andreas
1975
Team Telekom
DNF
Yakovlev
Sergei
1976
Team Telekom
Informasjon
Paris-Nice
Frankrike
10. -17. mars 2002
2.HC