FIRSTCYCLING
Landevei
Landevei
Amatør
Junior
Sykkelcross
MTB
Bane
Fantasy
Ritt & resultater
Lag
Ranking
Giro d'Italia
ProTour, Grand Tour, 10. mai-1. juni 2008, Italia
Rittinfo
Resultat
Løypeprofiler
Startliste
Historie
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1914
1913
1912
1911
1910
1909
GC
Ungdom
Poeng
Fjell
GC
Etappe: 01
Etappe: 02
Etappe: 03
Etappe: 04
Etappe: 05
Etappe: 06
Etappe: 07
Etappe: 08
Etappe: 09
Etappe: 10
Etappe: 11
Etappe: 12
Etappe: 13
Etappe: 14
Etappe: 15
Etappe: 16
Etappe: 17
Etappe: 18
Etappe: 19
Etappe: 20
Etappe: 21
Embed Results
Nasjon
Argentina
Australia
Belarus
Belgia
Brasil
Canada
Colombia
Danmark
Estland
Finland
Frankrike
Irland
Italia
Kazakhstan
Kroatia
Latvia
Mexico
Moldova
Nederland
New Zealand
Polen
Russland
Slovakia
Slovenia
Spania
Storbritania
Sveits
Sverige
Tsjekkia
Tyskland
Ukraina
USA
Venezuela
Østerrike
Lag
AG2R La Mondiale
Astana
Barloworld
Caisse d'Epargne
Cofidis
CSF Group - Navigare
Euskaltel-Euskadi
Française des Jeux
Garmin-Chipotle p/b H30
Gerolsteiner
Lampre
Liquigas
LPR Brakes - Ballan
Quick Step
Rabobank
Scott - American Beef
Serramenti - Androni Giocattoli
Silence - Lotto
Team Columbia
Team CSC - Saxo Bank
Team Milram
Tinkoff Credit Systems
DoB?
Pos
Rytter
Født
Lag
Tid
01
Contador
Alberto
1982
Astana
89:56:49
02
Riccò
Riccardo
1983
Scott - American Beef
+ 01:57
03
Bruseghin
Marzio
1974
Lampre
+ 02:54
04
Pellizotti
Franco
1978
Liquigas
+ 02:56
05
Menchov
Denis
1978
Rabobank
+ 03:37
06
Sella
Emanuele
1981
CSF Group - Navigare
+ 04:31
07
Van den Broeck
Jurgen
1983
Silence - Lotto
+ 06:30
08
Di Luca
Danilo
1976
LPR Brakes - Ballan
+ 07:15
09
Pozzovivo
Domenico
1982
CSF Group - Navigare
+ 07:53
10
Simoni
Gilberto
1971
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 11:03
11
Nibali
Vincenzo
1984
Liquigas
+ 20:14
12
Baliani
Fortunato
1974
CSF Group - Navigare
+ 20:34
13
Valjavec
Tadej
1977
AG2R La Mondiale
+ 24:02
14
Larsson
Gustav
1980
Team CSC - Saxo Bank
+ 27:25
15
Savoldelli
Paolo
1973
LPR Brakes - Ballan
+ 30:15
16
Cárdenas
Félix
1972
Barloworld
+ 30:42
17
Rodríguez
Joaquim
1979
Caisse d'Epargne
+ 41:27
18
Leipheimer
Levi
1973
Astana
+ 45:36
19
Bettini
Paolo
1974
Quick Step
+ 47:39
20
Ardila
Mauricio
1979
Rabobank
+ 47:43
21
Miholjevic
Vladimir
1974
Liquigas
+ 50:29
22
Bosisio
Gabriele
1980
LPR Brakes - Ballan
+ 52:29
23
Szmyd
Sylwester
1978
Lampre
+ 52:31
24
Laverde
Luis
1979
CSF Group - Navigare
+ 57:38
25
Colom
Antonio
1978
Astana
+ 01:00:15
26
Serpa
José
1979
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 01:00:18
27
Le Boulanger
Yoann
1975
Française des Jeux
+ 01:01:25
28
Sørensen
Chris Anker
1984
Team CSC - Saxo Bank
+ 01:04:09
29
Petrov
Evgeni
1978
Tinkoff Credit Systems
+ 01:05:04
30
Lloyd
Matthew
1983
Silence - Lotto
+ 01:05:52
31
Karpets
Vladimir
1980
Caisse d'Epargne
+ 01:07:31
32
Golcer
Jure
1977
LPR Brakes - Ballan
+ 01:11:34
33
Tonti
Andrea
1976
Quick Step
+ 01:12:53
34
Sørensen
Nicki
1975
Team CSC - Saxo Bank
+ 01:13:04
35
Kiryienka
Vasil
1981
Tinkoff Credit Systems
+ 01:14:37
36
Pasamontes
Luis
1979
Caisse d'Epargne
+ 01:18:56
37
Garate
Juan Manuel
1976
Quick Step
+ 01:19:47
38
Van Huffel
Wim
1979
Silence - Lotto
+ 01:20:08
39
Noè
Andrea
1969
Liquigas
+ 01:20:22
40
De Greef
Francis
1985
Silence - Lotto
+ 01:21:04
41
Spezialetti
Alessandro
1975
LPR Brakes - Ballan
+ 01:25:45
42
Visconti
Giovanni
1983
Quick Step
+ 01:30:17
43
Ivanov
Ruslan
1973
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 01:32:30
44
Possoni
Morris
1984
Team Columbia
+ 01:32:33
45
Gusev
Vladimir
1982
Astana
+ 01:34:46
46
Nardello
Daniele
1972
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 01:35:06
47
Mazzanti
Luca
1974
Tinkoff Credit Systems
+ 01:35:19
48
Spilak
Simon
1986
Lampre
+ 01:39:46
49
Rujano
José
1982
Caisse d'Epargne
+ 01:39:48
50
Veikkanen
Jussi
1981
Française des Jeux
+ 01:40:46
51
Fröhlinger
Johannes
1985
Gerolsteiner
+ 01:41:30
52
Vande Velde
Christian
1976
Garmin-Chipotle p/b H30
+ 01:43:59
53
Voigt
Jens
1971
Team CSC - Saxo Bank
+ 01:46:14
54
Velasco
Ivan
1980
Euskaltel-Euskadi
+ 01:48:44
55
Iglinskiy
Maxim
1981
Astana
+ 01:49:51
56
Nocentini
Rinaldo
1977
AG2R La Mondiale
+ 01:52:41
57
Pietropolli
Daniele
1980
LPR Brakes - Ballan
+ 01:54:07
58
Canada
David
1975
Scott - American Beef
+ 01:57:51
59
Kozontchuk
Dmitriy
1984
Rabobank
+ 01:59:20
60
Hesjedal
Ryder
1980
Garmin-Chipotle p/b H30
+ 02:01:29
61
Ochoa
Carles José
1980
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 02:01:59
62
Blaudzun
Michael
1973
Team CSC - Saxo Bank
+ 02:06:36
63
Loosli
David
1980
Lampre
+ 02:08:35
64
Lastras
Pablo
1976
Caisse d'Epargne
+ 02:09:03
65
Pinotti
Marco
1976
Team Columbia
+ 02:12:30
66
Mizurov
Andrey
1973
Astana
+ 02:13:10
67
Pérez
Francisco
1978
Caisse d'Epargne
+ 02:14:15
68
Efimkin
Alexander
1981
Quick Step
+ 02:19:59
69
Wegelius
Charles
1978
Liquigas
+ 02:22:48
70
Bennati
Daniele
1980
Liquigas
+ 02:23:39
71
Missaglia
Gabriele
1970
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 02:24:09
72
Perez Lezaun
Alan
1982
Euskaltel-Euskadi
+ 02:27:17
73
Seeldraeyers
Kevin
1986
Quick Step
+ 02:28:50
74
Irizar
Markel
1980
Euskaltel-Euskadi
+ 02:31:02
75
Camaño
Iker
1979
Scott - American Beef
+ 02:33:33
76
Perez Cuapio
Julio
1977
CSF Group - Navigare
+ 02:34:11
77
Eltink
Theo
1981
Rabobank
+ 02:38:00
78
Martens
Paul
1983
Rabobank
+ 02:39:22
79
Deignan
Philip
1983
AG2R La Mondiale
+ 02:40:19
80
Zabel
Erik
1970
Team Milram
+ 02:41:19
81
Horrach
Joan
1974
Caisse d'Epargne
+ 02:45:26
82
Roy
Jérémy
1983
Française des Jeux
+ 02:46:19
83
Ermeti
Giairo
1981
LPR Brakes - Ballan
+ 02:46:24
84
Gavazzi
Francesco
1984
Lampre
+ 02:46:41
85
Jegou
Lilian
1976
Française des Jeux
+ 02:47:05
86
Vanotti
Alessandro
1980
Liquigas
+ 02:47:12
87
Velo
Marco
1974
Team Milram
+ 02:47:20
88
Bailetti
Paolo
1980
LPR Brakes - Ballan
+ 02:47:29
89
Bertolini
Alessandro
1971
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 02:48:15
90
Perez
Marlon
1976
Caisse d'Epargne
+ 02:48:56
91
Sonnery
Blaise
1985
AG2R La Mondiale
+ 02:49:07
92
Gasparotto
Enrico
1982
Barloworld
+ 02:49:52
93
Mangel
Laurent
1981
AG2R La Mondiale
+ 02:51:16
94
Millar
David
1977
Garmin-Chipotle p/b H30
+ 02:56:50
95
McCartney
Jason
1973
Team CSC - Saxo Bank
+ 02:57:21
96
Cummings
Steve
1981
Barloworld
+ 03:00:35
97
Bazayev
Assan
1981
Astana
+ 03:03:36
98
Dall'Antonia
Tiziano
1983
CSF Group - Navigare
+ 03:04:09
99
Capecchi
Eros
1986
Scott - American Beef
+ 03:04:26
100
Schwab
Hubert
1982
Quick Step
+ 03:04:30
101
Rabon
Frantisek
1983
Team Columbia
+ 03:12:35
102
Lund
Anders
1985
Team CSC - Saxo Bank
+ 03:12:55
103
Illiano
Raffaele
1977
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 03:13:57
104
Hondo
Danilo
1974
Serramenti - Androni Giocattoli
+ 03:14:02
105
Engels
Addy
1977
Quick Step
+ 03:14:40
106
Benitez
Jose Alberto
1981
Scott - American Beef
+ 03:15:42
107
Krivtsov
Yuriy
1979
AG2R La Mondiale
+ 03:17:11
108
Hansen
Adam
1981
Team Columbia
+ 03:17:15
109
Baldato
Fabio
1968
Lampre
+ 03:17:53
110
Klimov
Serguei
1980
Tinkoff Credit Systems
+ 03:18:20
111
Monier
Damien
1982
Cofidis
+ 03:18:53
112
Perget
Mathieu
1984
Caisse d'Epargne
+ 03:19:02
113
Levarlet
Guillaume
1985
Française des Jeux
+ 03:21:41
114
Trusov
Nikolai
1985
Tinkoff Credit Systems
+ 03:21:52
115
Facci
Mauro
1982
Quick Step
+ 03:22:12
116
Löwik
Gerben
1977
Rabobank
+ 03:22:32
117
Devenyns
Dries
1983
Silence - Lotto
+ 03:23:18
118
Thomas
Geraint
1986
Barloworld
+ 03:23:38
119
Usov
Alexandre
1977
AG2R La Mondiale
+ 03:27:12
120
de Groot
Bram
1974
Rabobank
+ 03:27:36
121
Buffaz
Mickaël
1979
Cofidis
+ 03:27:48
122
Rousseau
Nicolas
1983
AG2R La Mondiale
+ 03:28:57
123
Carlström
Kjell
1976
Liquigas
+ 03:34:19
124
Serov
Alexander
1982
Tinkoff Credit Systems
+ 03:34:20
125
Chiarini
Riccardo
1984
LPR Brakes - Ballan
+ 03:35:42
126
Scognamiglio
Carlo
1983
Barloworld
+ 03:37:06
127
Hartmann
Nicolas
1985
Cofidis
+ 03:37:48
128
Martin
Tony
1985
Team Columbia
+ 03:39:14
129
Jurco
Matej
1984
Team Milram
+ 03:44:32
130
Ongarato
Alberto
1975
Team Milram
+ 03:46:37
131
Krauss
Sven
1983
Gerolsteiner
+ 03:49:58
132
Cavendish
Mark
1985
Team Columbia
+ 03:55:37
133
Greipel
André
1982
Team Columbia
+ 03:56:33
134
Wiggins
Bradley
1980
Team Columbia
+ 03:57:52
135
Huguet
Yann
1984
Cofidis
+ 04:00:55
136
Gudsell
Timothy
1984
Française des Jeux
+ 04:07:00
137
Pate
Danny
1979
Garmin-Chipotle p/b H30
+ 04:07:19
138
Agirre Asegniloaza
Josu
1981
Euskaltel-Euskadi
+ 04:07:56
139
Gates
Nick
1972
Silence - Lotto
+ 04:09:39
140
Ignatiev
Mikhail
1985
Tinkoff Credit Systems
+ 04:09:51
141
Eichler
Markus
1982
Team Milram
+ 04:33:41
DNF
Mandri
René
1984
AG2R La Mondiale
DNF
Klöden
Andreas
1975
Astana
DNF
Morabito
Steve
1983
Astana
DNF
Bellotti
Francesco
1979
Barloworld
DNF
Calcagni
Patrick
1977
Barloworld
DNF
Pfannberger
Christian
1979
Barloworld
DNF
Soler
Mauricio
1983
Barloworld
DNF
De Weert
Kevin
1982
Cofidis
DNF
Fernández Bustinza
Bingen
1972
Cofidis
DNF
Nuyens
Nick
1980
Cofidis
DNF
Verbrugghe
Rik
1974
Cofidis
DNF
Zamperi
Steve
1977
Cofidis
DNF
Priamo
Matteo
1982
CSF Group - Navigare
DNF
Richeze
Maximiliano
1983
CSF Group - Navigare
DNF
Savini
Filippo
1985
CSF Group - Navigare
DNF
Aperribay Aranda
Lander
1982
Euskaltel-Euskadi
DNF
Fernandez
Koldo
1981
Euskaltel-Euskadi
DNF
Galdos
Aitor
1979
Euskaltel-Euskadi
DNF
Galparsoro
Dionisio
1978
Euskaltel-Euskadi
DNF
Landaluze
Iñigo
1977
Euskaltel-Euskadi
DNF
Chérel
Mikaël
1986
Française des Jeux
DNF
Hutarovich
Yauheni
1983
Française des Jeux
DNF
Stubbe
Tom
1981
Française des Jeux
DNF
Bäckstedt
Magnus
1975
Garmin-Chipotle p/b H30
DNF
Dean
Julian
1975
Garmin-Chipotle p/b H30
DNF
McCarty
Jonathan Patrick
1982
Garmin-Chipotle p/b H30
DNF
Sutton
Chris
1984
Garmin-Chipotle p/b H30
DNF
Zabriskie
David
1979
Garmin-Chipotle p/b H30
DNF
Fothen
Thomas
1983
Gerolsteiner
DNF
Förster
Robert
1978
Gerolsteiner
DNF
Gatto
Oscar
1985
Gerolsteiner
DNF
Moletta
Andrea
1979
Gerolsteiner
DNF
Ordowski
Volker
1973
Gerolsteiner
DNF
Rebellin
Davide
1971
Gerolsteiner
DNF
Russ
Matthias
1983
Gerolsteiner
DNF
Bossoni
Paolo
1976
Lampre
DNF
Lorenzetto
Mirco
1981
Lampre
DNF
Santambrogio
Mauro
1984
Lampre
DNF
Cataldo
Dario
1985
Liquigas
DNF
Brown
Graeme
1979
Rabobank
DNF
Hayman
Mathew
1978
Rabobank
DNF
Belohvosciks
Raivis
1976
Scott - American Beef
DNF
Capelli
Ermanno
1985
Scott - American Beef
DNF
Pagliarini
Luciano
1978
Scott - American Beef
DNF
Piepoli
Leonardo
1971
Scott - American Beef
DNF
Cornu
Dominique
1985
Silence - Lotto
DNF
McEwen
Robbie
1972
Silence - Lotto
DNF
Steurs
Geert
1981
Silence - Lotto
DNF
Sivtsov
Kanstantsin
1982
Team Columbia
DNF
McGee
Bradley
1976
Team CSC - Saxo Bank
DNF
Astarloa
Igor
1976
Team Milram
DNF
Ghisalberti
Sergio
1979
Team Milram
DNF
Poitschke
Enrico
1969
Team Milram
DNF
Sabatini
Fabio
1985
Team Milram
DNF
Brutt
Pavel
1982
Tinkoff Credit Systems
DNF
Loddo
Alberto
1979
Tinkoff Credit Systems
Informasjon
Giro d'Italia
Italia
10. mai-1. juni 2008
GT2