FIRSTCYCLING
Landevei
Landevei
Amatør
Junior
Sykkelcross
MTB
Bane
Fantasy
Ritt & resultater
Lag
Ranking
Tour de Romandie
Division I, Etapperitt, 4. -9. mai 1999, Sveits
Rittinfo
Resultat
Startliste
Historie
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
GC
Poeng
Fjell
Sprint
GC
Etappe: Prolog
Etappe: 01
Etappe: 02
Etappe: 03
Etappe: 04
Etappe: 05
Etappe: 06
Embed Results
Nasjon
Belgia
Colombia
Frankrike
Italia
Kazakhstan
Latvia
Nederland
Portugal
Russland
Slovenia
Spania
Storbritania
Sveits
Sverige
Tsjekkia
Tyskland
USA
Østerrike
Lag
Banesto
Cofidis
Festina - Lotus
Kelme - Costa Blanca
Lampre-Daikin
Mapei - Quick Step
Mercatone Uno - Bianchi
Mobilvetta - Northwave
ONCE - Deutsche Bank
Post Swiss - Loup Sport
Rabobank
Riso Scotti - Vinavil
Saeco - Cannondale
Team Ericsson - Villiger
Team Polti
TVM - Farm Frites
Vini Caldirola - Sidermec
DoB?
Pos
Rytter
Født
Lag
Tid
01
Jalabert
Laurent
1968
ONCE - Deutsche Bank
19:23:31
02
Zberg
Beat
1971
Rabobank
+ 44
03
Belli
Wladimir
1970
Festina - Lotus
+ 01:09
04
Savoldelli
Paolo
1973
Saeco - Cannondale
+ 01:20
05
Camenzind
Oscar
1971
Lampre-Daikin
+ 01:50
06
Noè
Andrea
1969
Mapei - Quick Step
+ 02:09
07
Sevilla
Oscar
1976
Kelme - Costa Blanca
+ 02:11
08
Piepoli
Leonardo
1971
Banesto
+ 02:44
09
Zberg
Markus
1974
Rabobank
+ 03:48
10
Missaglia
Gabriele
1970
Lampre-Daikin
+ 04:03
11
Stangelj
Gorazd
1973
Mobilvetta - Northwave
+ 04:11
12
Atienza
Daniel
1974
Team Polti
+ 04:14
13
Meier
Roland
1967
Cofidis
+ 04:25
14
Charriere
Christian
1975
Post Swiss - Loup Sport
+ 04:41
15
Montgomery
Sven
1976
Post Swiss - Loup Sport
+ 05:08
16
Heras
Roberto
1974
Kelme - Costa Blanca
+ 05:12
17
Codol
Massimo
1973
Lampre-Daikin
+ 05:57
18
Shefer
Alexandre
1971
Riso Scotti - Vinavil
+ 06:05
19
González Pico
José Jaime
1968
Kelme - Costa Blanca
+ 07:03
20
Peron
Andrea
1971
ONCE - Deutsche Bank
+ 07:12
21
Meier
Armin
1969
Saeco - Cannondale
+ 07:30
22
Ivanov
Sergei
1975
TVM - Farm Frites
+ 08:04
23
Gianetti
Mauro
1964
Vini Caldirola - Sidermec
+ 08:23
24
Gotti
Ivan
1969
Team Polti
+ 08:53
25
Padrnos
Pavel
1970
Lampre-Daikin
+ 09:08
26
Luttenberger
Peter
1972
ONCE - Deutsche Bank
+ 11:05
27
Julich
Bobby
1971
Cofidis
+ 12:00
28
Bettini
Paolo
1974
Mapei - Quick Step
+ 12:22
29
Figueras
Giuliano
1976
Mapei - Quick Step
+ 12:44
30
Cabello
Francisco
1969
Kelme - Costa Blanca
+ 12:54
31
Dufaux
Laurent
1969
Saeco - Cannondale
+ 13:14
32
Faresin
Gianni
1965
Mapei - Quick Step
+ 13:33
33
Zülle
Alex
1968
Banesto
+ 13:50
34
Simeoni
Filippo
1971
Riso Scotti - Vinavil
+ 14:02
35
Vainsteins
Romans
1973
Vini Caldirola - Sidermec
+ 14:59
36
Fernández Ginés
Manuel
1971
Mapei - Quick Step
+ 15:02
37
Cuesta
Íñigo
1969
ONCE - Deutsche Bank
+ 15:28
38
Piccoli
Mariano
1970
Lampre-Daikin
+ 15:29
39
Borgheresi
Simone
1968
Mercatone Uno - Bianchi
+ 15:29
40
Brochard
Laurent
1968
Festina - Lotus
+ 16:56
41
Richard
Pascal
1964
Mobilvetta - Northwave
+ 17:11
42
Barbero
Sergio
1969
Mercatone Uno - Bianchi
+ 17:43
43
Moncoutié
David
1975
Cofidis
+ 17:45
44
Bourquenoud
Pierre
1969
Post Swiss - Loup Sport
+ 18:17
45
Jiménez
José María
1971
Banesto
+ 18:53
46
Huser
Rolf
1971
Festina - Lotus
+ 18:57
47
Graf
Urs
1974
Team Ericsson - Villiger
+ 18:58
48
Virenque
Richard
1969
Team Polti
+ 19:25
49
Sastre
Carlos
1975
ONCE - Deutsche Bank
+ 19:35
50
Niermann
Grischa
1975
Rabobank
+ 19:40
51
Vetsch
Patrick
1971
Post Swiss - Loup Sport
+ 19:41
52
Van Kessel
Miquel
1975
TVM - Farm Frites
+ 20:37
53
Goubert
Stéphane
1970
Team Polti
+ 21:06
54
Jonker
Patrick
1969
Rabobank
+ 21:48
55
Hervé
Pascal
1964
Festina - Lotus
+ 23:11
56
Lafis
Michel
1967
TVM - Farm Frites
+ 23:41
57
Scirea
Mario
1964
Saeco - Cannondale
+ 23:46
58
Pascual Llorente
Javier
1971
Kelme - Costa Blanca
+ 23:51
59
McRae
William Chann
1971
Mapei - Quick Step
+ 24:06
60
Fagnini
Gian Matteo
1970
Saeco - Cannondale
+ 24:09
61
Uria Gonzalez
Jose Manuel
1969
Kelme - Costa Blanca
+ 24:27
62
Zarrabeitia
Mikel
1970
ONCE - Deutsche Bank
+ 24:39
63
Canada
David
1975
ONCE - Deutsche Bank
+ 24:58
64
Buschor
Philipp
1971
Post Swiss - Loup Sport
+ 25:27
65
Hernandez Bailo
Eduardo
1973
Kelme - Costa Blanca
+ 25:41
66
Moos
Alexandre
1972
Festina - Lotus
+ 26:08
67
Halgand
Patrice
1974
Festina - Lotus
+ 26:51
68
Heule
Christian
1975
Team Ericsson - Villiger
+ 27:17
69
Ferrari
Diego
1970
Riso Scotti - Vinavil
+ 27:46
70
Klier
Andreas
1976
TVM - Farm Frites
+ 29:12
71
Della Vedova
Marco
1972
Lampre-Daikin
+ 29:23
72
Pozzi
Oscar
1971
Riso Scotti - Vinavil
+ 30:35
73
Bruseghin
Marzio
1974
Banesto
+ 30:37
74
Peña
Miguel Angel
1970
Banesto
+ 31:08
75
Hauptman
Andrej
1975
Vini Caldirola - Sidermec
+ 31:12
76
Napolitano
Massimiliano
1973
Mercatone Uno - Bianchi
+ 32:26
77
Pellicioli
Oscar
1965
Team Polti
+ 33:32
78
Edo
Ángel
1970
Kelme - Costa Blanca
+ 34:22
79
Cipollini
Mario
1967
Saeco - Cannondale
+ 34:27
80
Boven
Jan
1972
Rabobank
+ 34:56
81
Turicchia
Alain
1975
Riso Scotti - Vinavil
+ 35:26
82
Garcia
Marcelino
1971
ONCE - Deutsche Bank
+ 35:26
83
Vifian
Frederic
1974
Post Swiss - Loup Sport
+ 35:38
84
Lelli
Massimiliano
1967
Cofidis
+ 35:48
85
Konyshev
Dimitri
1966
Mercatone Uno - Bianchi
+ 36:18
86
Blijlevens
Jeroen
1971
TVM - Farm Frites
+ 36:48
87
Järmann
Rolf
1966
Post Swiss - Loup Sport
+ 38:20
88
Stadelmann
René
1974
Team Ericsson - Villiger
+ 38:36
89
Valoti
Gianluca
1973
Team Polti
+ 39:07
90
Bianchi
Carlo-Marino
1970
Riso Scotti - Vinavil
+ 39:43
91
Von Flüe
Daniel
1970
Team Ericsson - Villiger
+ 40:17
92
Calzolari
Alessandro
1971
Mobilvetta - Northwave
+ 41:17
93
Vries
Pieter
1975
TVM - Farm Frites
+ 41:44
94
Frutti
Matteo
1975
Lampre-Daikin
+ 42:34
95
Kroon
Karsten
1976
Rabobank
+ 44:11
96
Teyssier
Francisque
1969
Festina - Lotus
+ 44:16
97
Goehring
Christoph
1973
Team Ericsson - Villiger
+ 45:43
98
Moerenhout
Koos
1973
Rabobank
+ 46:02
99
Christen
Josef
1970
Team Ericsson - Villiger
+ 47:40
100
Artunghi
Marco
1969
Mercatone Uno - Bianchi
+ 48:38
101
Schiavina
Samuele
1971
Riso Scotti - Vinavil
+ 49:07
102
Hotz
Franz
1968
Festina - Lotus
+ 53:38
103
van Steen
Martin
1969
TVM - Farm Frites
+ 54:28
104
Strazzer
Massimo
1969
Mobilvetta - Northwave
+ 54:30
105
Aeschlimann
Daniel
1974
Team Ericsson - Villiger
+ 57:58
106
Delbove
Jérôme
1974
Cofidis
+ 59:37
107
Loder
Thierry
1975
Cofidis
+ 01:03:15
108
Lelekine
Serguei
1973
Mobilvetta - Northwave
+ 01:09:20
DNF
Arrieta
José Luis
1971
Banesto
DNF
Osa
Aitor
1973
Banesto
DNF
Rodrigues
Orlando Sergio
1969
Banesto
DNF
De Wolf
Steve
1975
Cofidis
DNF
Millar
David
1977
Cofidis
DNF
Svorada
Ján
1968
Lampre-Daikin
DNF
Di Grande
Giuseppe
1973
Mapei - Quick Step
DNF
Müller
Dirk
1973
Mapei - Quick Step
DNF
Garzelli
Stefano
1973
Mercatone Uno - Bianchi
DNF
Velo
Marco
1974
Mercatone Uno - Bianchi
DNF
Zaina
Enrico
1967
Mercatone Uno - Bianchi
DNF
Faustini
Stefano
1968
Mobilvetta - Northwave
DNF
Manzoni
Mario
1969
Mobilvetta - Northwave
DNF
Valoti
Paolo
1971
Mobilvetta - Northwave
DNF
Boscardin
Bruno
1970
Post Swiss - Loup Sport
DNF
Aebersold
Niki
1972
Rabobank
DNF
Palumbo
Giuseppe
1975
Riso Scotti - Vinavil
DNF
Calcaterra
Giuseppe
1964
Saeco - Cannondale
DNF
Petito
Roberto
1971
Saeco - Cannondale
DNF
Zumsteg
Lukas
1972
Team Ericsson - Villiger
DNF
Guidi
Fabrizio
1972
Team Polti
DNF
Rebellin
Davide
1971
Team Polti
DNF
Casarotto
Davide
1971
TVM - Farm Frites
DNF
Borghi
Ruggero
1970
Vini Caldirola - Sidermec
DNF
Radaelli
Mauro
1967
Vini Caldirola - Sidermec
DNF
Trentin
Guido
1975
Vini Caldirola - Sidermec
Informasjon
Tour de Romandie
Sveits
4. -9. mai 1999
2.HC