29.04-01.05 |
NE |
GP RCI Guadeloupe
|
L. Laviolette
| Resultat |
30.04-01.05 |
NE |
Clasica Cerro Azul
|
A. Camacllanqui
| Resultat |
30.04-01.05 |
2.12.5 |
Tour des Mauges
|
F. Schmidt
| Resultat |
01.05 |
NE |
1 de Mayo Maturin
|
B. Diaz
| Resultat |
01.05 |
NE |
1 de Mayo-Indaiatuba
|
F. Marques
| Resultat |
01.05 |
NE |
Bike Fest Damila
|
D. Crista
| Resultat |
01.05 |
1.12.5 |
Boucles Dingéennes
|
T. Menant
| Resultat |
01.05 |
NE |
Calabogie Road Classic
|
L. O'Krafka
| Resultat |
01.05 |
NE |
Carrera Social Aldaya
|
J. Benitez
| Resultat |
01.05 |
NE |
Cena Krupiny RR
|
D. Kasko
| Resultat |
01.05 |
1.DN1 |
Chrono 47
|
L. Boniface
| Resultat |
01.05 |
NE |
Clasica 1 Mayo-Salta
|
D. Diaz
| Resultat |
01.05 |
1.12.1 |
Classique du Châtillonnais
|
M. Vercher
| Resultat |
01.05 |
1.19 |
Coppa Penna
|
F. Magli
| Resultat |
01.05 |
NE |
Golden State Race Series
|
D. Domonoske
| Resultat |
01.05 |
1.12.5 |
GP du Muguet-Chambois
|
N. Malle
| Resultat |
01.05 |
1.12 |
GP General Store Sulle Strade della Valpolicella
|
A. Bruttomesso
| Resultat |
01.05 |
NE |
GP MaxiClean
|
C. Rougier-Lagane
| Resultat |
01.05 |
NE |
GP Vorarlberg
|
J. Staune-Mittet
| Resultat |
01.05 |
NE |
Groer Preis der Sparkasse Sdpfalz
|
P. Lechner
| Resultat |
01.05 |
NE |
Groer Preis der Stadtwerke Greifswald
|
B. Bräuer
| Resultat |
01.05 |
NE |
Großer Preis der Sparkasse Neuss
|
T. Teutenberg
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C1(2)
|
A. Nakajima
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C2-A(2)
|
S. Miyamoto
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C2-B(2)
|
H. Koizumi
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C3-A(2)
|
T. Yamamoto
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C3-B(2)
|
I. Morita
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C3-C(2)
|
K. Fukunaga
| Resultat |
01.05 |
NE |
Iiyama Criterium C3-D(2)
|
S. Izumi
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kalevi MV kriteeriumis
|
M. Leidt
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kinok Kinja
|
R. Kuba
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kirarahama Criterium E
|
R. Kobayashi
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kirarahama Criterium E2
|
M. Nozaki
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kirarahama Criterium E3-1
|
A. Taylor
| Resultat |
01.05 |
NE |
Kirarahama Criterium M
|
I. Sandu
| Resultat |
01.05 |
N3 |
Kolding BC-Pierre Ejendomme Lobet
|
L. Holstad
| Resultat |
01.05 |
1.12B |
Kortessem
|
T. Demolder
| Resultat |
01.05 |
1.12.5 |
La Cantonale des 7 Vallees
|
W. Van Dyck
| Resultat |
01.05 |
NE |
Lindener Berg-Kriterium
|
N. Becker
| Resultat |
01.05 |
1.12B |
Merchtem
|
T. Timmermans
| Resultat |
01.05 |
N3 |
Ordrup CC
|
R. Wallin
| Resultat |
01.05 |
NE |
Prix de la Commune de Houx
|
T. Margueritat
| Resultat |
01.05 |
1.12.5 |
Prix de Nevers
|
P. Quéré
| Resultat |
01.05 |
NE |
Royal Cup - Songkhla RR
|
S. Simons
| Resultat |
01.05 |
1.12.1 |
Santikutz Klasika-Legazpi
|
A. Franco
| Resultat |
01.05 |
NE |
Souvenir Armand Besnard
|
C. Thibaud
| Resultat |
01.05 |
NE |
Tag der Arbeit Zeitfahren
|
T. Häckl
| Resultat |
01.05 |
NE |
Takaishi Cup
|
S. Ishige
| Resultat |
01.05 |
NE |
Takaishi Cup Jr
|
K. Tsuji
| Resultat |
01.05 |
NE |
Thule de Granby
|
P. Jacob
| Resultat |
01.05 |
1.19 |
Trofeo Cita Di Manoppello
|
W. Calzoni
| Resultat |
01.05 |
NE |
Trofeo Fiestas El Viso del Alcor
|
F. López Mayo
| Resultat |
01.05 |
1.12B |
Veldegem
|
L. Van Coppenolle
| Resultat |
01.05 |
NE |
Wielerronde van Standdaarbuiten
|
T. De Jong
| Resultat |
01.05 |
NE |
Wyscig Kolarski o Puchar Wojta Gminy Chrzastowice
|
P. Gieracki
| Resultat |
02.05 |
NE |
Dulwich Paragon Crystal Palace Crits - Race 2
|
J. Jenkins
| Resultat |
02.05 |
1.12.5 |
Prix Quartier St.Georges
|
B. Peatfield
| Resultat |
02.05 |
1.12B |
Sinaai
|
L. Van Coppenolle
| Resultat |
02.05 |
NE |
Tour Series Guisborough
|
T. Mein
| Resultat |
02.05-08.05 |
NE |
Vuelta a Colombia-U23
|
G. Gómez
| Resultat |
03.05 |
NE |
Holt Racing Pembrey Crit4
|
| |
03.05 |
NE |
Lotus Cars League-1
|
C. Laborde
| Resultat |
03.05 |
NE |
SACA Salt Ayre Tuesday Series 04 by Hoppers Rollers
|
T. Lowe
| Resultat |
04.05 |
NE |
Armagh Criterium
|
A. Parks
| Resultat |
04.05 |
1.12A |
Beveren-Leie
|
S. Dehairs
| Resultat |
04.05 |
NE |
Burt Donegal
|
M. Christie
| Resultat |
04.05 |
NE |
Filter Temposari - 2. etapp
|
K. Koiv
| Resultat |
04.05 |
NE |
PNE- Dick Evans Memorial Summer Series
|
M. Houlberg
| Resultat |
04.05 |
NE |
Starsky Gld League-5
|
G. Hendley
| Resultat |
04.05 |
NE |
Tour Series Galashiels
|
J. Brown
| Resultat |
05.05-07.05 |
2.13.1 |
Bidasoa Itzulia
|
D. Piganzoli
| Resultat |
05.05 |
NE |
Castle Combe Summer Series#1
|
G. Smith
| Resultat |
05.05-08.05 |
2.12.1 |
Essor Breton
|
J. Le Bon
| Resultat |
05.05-08.05 |
NE |
G.P.U.S.Lamentinois
|
R. Lautone
| Resultat |
05.05 |
1.12.5 |
Prix du Carnaval de Cholet
|
S. Bennett
| Resultat |
05.05 |
NE |
Ruta Sanluisea Temp.2021-2022 Elites
|
J. Rocca
| Resultat |
05.05 |
NE |
Ruta Sanluisea Temp.2021-2022 Sub.23
|
A. Altamirano
| Resultat |
06.05-08.05 |
2.12.1 |
Boucles de la Charente-Maritime
|
T. Margueritat
| Resultat |
06.05 |
NE |
Commmemoration 8.5.1945
|
| |
06.05-08.05 |
2.13 |
Grande Prémio Azores
|
L. Sutton
| Resultat |
06.05-07.05 |
2.13 |
International Beloften Weekend
|
R. van Sintmaartensdijk
| Resultat |
06.05 |
NE |
La Crosse Omnium .TT
|
Z. Nehr
| Resultat |
06.05 |
NE |
Portsmouth Evening Circuits-6
|
C. Cole
| Resultat |
07.05 |
NE |
Around Brunner ride-Greymouth
|
S. Medlicott
| Resultat |
07.05 |
1.12B |
Assebroek
|
S. De Bock
| Resultat |
07.05 |
NE |
Berner Rundfahrt
|
S. Vitzthum
| Resultat |
07.05 |
1.12.1 |
Clásica de Pascua-Padron
|
E. Fagundez
| Resultat |
07.05 |
1.12 |
Coppa Citta di Castiglion Fiorentino
|
M. Moro
| Resultat |
07.05 |
1.12.5 |
Critérium du Centenaire Eckwersheim
|
C. Duquette
| Resultat |
07.05 |
NE |
Crotty Cup-Kilmihil
|
M. Shannon
| Resultat |
07.05 |
NE |
Darley Moor-Race 5
|
A. Pritchard
| Resultat |
07.05 |
NE |
Giro Delle Madonie TT
|
E. Spica
| Resultat |
07.05 |
NE |
Goshen
|
R. Szabo
| Resultat |
07.05 |
1.12.5 |
GP Poncemur
|
R. Fleming
| Resultat |
07.05 |
1.NRC |
Grafton - Inverell
|
D. Morey
| Resultat |
07.05 |
N3 |
Hobro Løbet
|
M. Gadgaard
| Resultat |
07.05 |
NE |
La Crosse Omnium RR
|
J. Heinlein III
| Resultat |
07.05 |
NE |
Max Gander Memorial Crit
|
B. Housler
| Resultat |
07.05 |
NE |
Merida Cup-2
|
J. Karas
| Resultat |
07.05 |
NE |
Sean Lynch Memorial GP
|
D. Feeley
| Resultat |
07.05-08.05 |
NE |
Tour of Songkhla
|
V. Midey
| Resultat |
07.05 |
1.12 |
Trofeo di Monte Urano
|
S. Raccani
| Resultat |
07.05-08.05 |
NE |
Turul Deva
|
E. Dima
| Resultat |
07.05 |
NE |
Wielerronde van Bruinisse
|
R. Van Damme
| Resultat |
07.05 |
NE |
Winchester Circuit Race
|
A. Naguib
| Resultat |
08.05 |
NE |
Amigos del Ciclismo-Lomas de Niquel
|
J. Castillo
| Resultat |
08.05 |
NE |
Baden-Württembergische Meisterschaften 1er-Straße
|
O. Mattheis
| Resultat |
08.05 |
NE |
Bec Road Race
|
R. Townsend
| Resultat |
08.05 |
NE |
Bicimotos del Valle-Guanajuato
|
J. Santoyo
| Resultat |
08.05 |
NE |
Campeonato de Canarias-ITT
|
E. Magdalena Ramos
| Resultat |
08.05 |
NE |
Campeonato de Euskadi RR
|
E. Azparren
| Resultat |
08.05 |
1.12.2 |
Campeonato de Galicia RR
|
C. Davis
| Resultat |
08.05 |
NE |
Cedar HIll Crit
|
C. Johnson
| Resultat |
08.05 |
NE |
Clásica La Guardia-Jaen
|
F. Romera Porras
| Resultat |
08.05 |
NE |
Copa Almacenes Roes-San Carlos 2
|
J. Chavarria
| Resultat |
08.05 |
1.19 |
Coppa Amleto Giarola
|
D. Persico
| Resultat |
08.05 |
NE |
Cto.Criterium-1-La Punta
|
S. Ledesma
| Resultat |
08.05 |
NE |
Cup North Macedonia-Ohrid
|
D. Jovanovski
| Resultat |
08.05 |
NE |
G.P.Bob Jungels
|
K. Conter
| Resultat |
08.05 |
NE |
Giro la Linea
|
D. Jimenez Vergara
| Resultat |
08.05 |
NE |
GP de Saint James
|
L. Derain
| Resultat |
08.05 |
1.12.5 |
GP Guilloteau-Belley
|
T. Degache
| Resultat |
08.05 |
1.IC2 |
GP Juul Marinus
|
N. Szekely
| Resultat |
08.05 |
1.12.5 |
GP Saint Maximin
|
V. Pastot
| Resultat |
08.05 |
NE |
GP Velocite
|
A. Fabry
| Resultat |
08.05 |
NE |
Gr. Preis der Sparkasse zu Lübeck
|
S. Beyer
| Resultat |
08.05 |
NE |
Grand Prix de Cotonou
|
A. El Arbaoui
| Resultat |
08.05 |
1.12.5 |
Grand Prix Roland Chollet à Theneuil
|
A. Allin
| Resultat |
08.05 |
NE |
Greenmount Races-Limerick
|
M. Shannon
| Resultat |
08.05 |
NE |
La Crosse Omnium
|
J. Heinlein III
| Resultat |
08.05 |
1.NRC |
Lincoln International GP
|
L. Lamperti
| Resultat |
08.05 |
NE |
LV-Meisterschaft 1er Straße Brandenburg
|
A. Lenne
| Resultat |
08.05 |
NE |
LV-Meisterschaft 1er-Straße Berlin
|
N. Andratschke
| Resultat |
08.05 |
NE |
LV-Meisterschaft 1er-Straße Hessen
|
M. Feger
| Resultat |
08.05 |
NE |
LV-Meisterschaft 1er-Straße Hessen
|
P. Freyer
| Resultat |
08.05 |
NE |
LV-Meisterschaft 1er-Straße Sachsen
|
J. Schmidt
| Resultat |
08.05 |
NE |
Meisterschaft 1er-Strae Mecklenburg
|
M. Bass
| Resultat |
08.05 |
NE |
Meisterschaft 1er-Strae Thuringen
|
J. Peter
| Resultat |
08.05 |
NE |
Meisterschaft Einzelzeitfahren Niedersachsen
|
F. Schuppert
| Resultat |
08.05 |
NE |
Meisterschaften Schleswig Holstein
|
G. Hoops
| Resultat |
08.05 |
NE |
Memorial Antonio Suarez
|
M. Villasevil
| Resultat |
08.05 |
NE |
Mendoza-San Juan
|
N. Tivani
| Resultat |
08.05 |
NE |
Myles Standish State Forest
|
D. Nuzzo-Mueller
| Resultat |
08.05 |
NE |
NRS-Shay Elliot Race
|
D. Harvey
| Resultat |
08.05 |
NE |
Ormes
|
F. Delachaume
| Resultat |
08.05 |
1.12.5 |
Prix des Côtes des Crêtes Préardennaises
|
Z. Matuzevicius
| Resultat |
08.05 |
1.12C |
Schoten
|
J. Grootjans
| Resultat |
08.05 |
NE |
Tallina MV Kriteeriumis
|
K. Tarassov
| Resultat |
08.05 |
1.12 |
Ton Dolmans Trofee
|
B. Lemmen
| Resultat |
08.05 |
1.12.1 |
Tour du Gévaudan
|
T. Donnenwirth
| Resultat |
08.05 |
KP |
Trofee Maarten Wynants
|
S. Weemaes
| Resultat |
08.05 |
1.12.5 |
Trofeo Atun de Oro-La Palma
|
A. Del Cid Martin
| Resultat |
08.05 |
NE |
Trofeu Menorca
|
B. Trias Horrach
| Resultat |
08.05 |
NE |
Volta a la Marina-Parcent 2
|
R. Domene Reyes
| Resultat |
08.05 |
NE |
Westfalenmeisterschaft Rund
|
J. Wolf
| Resultat |
09.05 |
1.12.5 |
Prix de Cramant
|
K. Avoine
| Resultat |
10.05 |
1.12B |
Aalbeke
|
W. Van Dyck
| Resultat |
10.05 |
NE |
Dulwich Paragon Crystal Palace Crit-3
|
G. Nemilostivijs
| Resultat |
10.05 |
NE |
Giant Liga-GP Cube
|
P. Kelemen
| Resultat |
10.05 |
NE |
Limburg Cycling Time Trial
|
B. Megens
| Resultat |
10.05 |
NE |
Lotus Cars Cycle Race League-2
|
O. Wood
| Resultat |
10.05 |
1.12A |
Lutlommel-Lommel
|
R. Wouters
| Resultat |
10.05 |
NE |
Tour Series Sunderland
|
B. Quick
| Resultat |
11.05 |
NE |
Starsky Gld League-6
|
M. Phelan
| Resultat |
11.05 |
NE |
Transtar Temposari 2 Etapp
|
J. Kurits
| Resultat |
11.05 |
NE |
Vipsport Veloapli-1
|
A. Vosekalns
| Resultat |
12.05 |
1.12.5 |
GP de la CTM-2
|
E. Nubul
| Resultat |
13.05 |
NE |
Banbridge Criterium
|
M. Teggart
| Resultat |
13.05-15.05 |
NE |
Doble Bragado
|
E. Alborzen
| Resultat |
13.05-22.05 |
NE |
GP du Conseil Général de Guadeloupe-Petit Canal
|
M. Pellegrin
| Resultat |
13.05 |
NE |
Kermesritt Lankebanen
|
H. Fjellheim
| Resultat |
13.05-15.05 |
2.12.1 |
Tour de Loiret
|
E. Jeannière
| Resultat |
14.05-15.05 |
NE |
2days race in Kisomura
|
T. Kamimura
| Resultat |
14.05 |
1.12B |
Belsele-Puivelde
|
S. De Bock
| Resultat |
14.05 |
NE |
Bosnia Hezergovina-Drzavno
|
V. Karic
| Resultat |
14.05 |
NE |
Campeonato Paulista ITT
|
E. Rabelo
| Resultat |
14.05 |
1.12 |
Coppa Medicea
|
N. Parisini
| Resultat |
14.05 |
N1 |
Fara (NC)
|
K. Skjerping
| Resultat |
14.05 |
1.12.1 |
GP Neufchatel-en-Saosnois
|
T. Menant
| Resultat |
14.05 |
NE |
Gran Premio Scuderia Rossa TT
|
M. Moro
| Resultat |
14.05 |
1.12.5 |
Helleville-Héauville
|
M. Carlot
| Resultat |
14.05 |
NE |
Hyrylän Ajot
|
R. Övermark
| Resultat |
14.05-15.05 |
NE |
Independence 3 Guyana
|
A. Campbell
| Resultat |
14.05 |
NE |
Kriterium Kyjov
|
J. Toupalik
| Resultat |
14.05 |
NE |
Länsi-Uudenmaan Tempo
|
M. Auvinen
| Resultat |
14.05 |
NE |
Memorial Giovanni Cannarella TT
|
A. Spada
| Resultat |
14.05 |
1.12.5 |
Memorial Roman Saez Chumillas
|
O. Moscardó Hernandez
| Resultat |
14.05 |
1.12.5 |
Ronde de Queyran
|
T. Donnenwirth
| Resultat |
14.05 |
NE |
Sunshine Criterium
|
S. Rosenholtz
| Resultat |
14.05 |
NE |
Trofeo San Isidro-Churriana
|
V. Pérez-Abela Maldonado
| Resultat |
14.05 |
1.12.2 |
Trofeo San Isidro-Medina de Pomar
|
Y. Segovia Escribano
| Resultat |
14.05 |
NE |
Trofeo Social Hom.Ramon Tomas-Castellar
|
J. Benitez
| Resultat |
14.05 |
1.12.5 |
Trophée Agglo Pays d'Issoire
|
| |
14.05 |
1.NCC |
Wilmington Grand Prix
|
S. McGill
| Resultat |
15.05 |
NE |
Aughton Road Race
|
J. Rootkin-Gray
| Resultat |
15.05 |
1.12.1 |
Bourg-Arbent-Bourg
|
L. Rouland
| Resultat |
15.05 |
NE |
Burseryd
|
I. Lundgren
| Resultat |
15.05 |
NE |
Campeonato Paulista RR
|
P. Azevedo
| Resultat |
15.05 |
NE |
Campionnat de Catalunya de Criterium
|
A. Saumell
| Resultat |
15.05 |
NE |
CT Kaydall
|
M. Morang
| Resultat |
15.05 |
NE |
Danny Boy RR
|
C. Donald
| Resultat |
15.05 |
NE |
Eläintarha ajot
|
O. Kolehmainen
| Resultat |
15.05 |
NE |
Erzgebirgsrundfahrt
|
J. Hugger
| Resultat |
15.05 |
N3 |
Fara ITT (NC)
|
Ø. Fløtten
| Resultat |
15.05 |
N3 |
Fredericia
|
C. Lindquist
| Resultat |
15.05 |
NE |
Galway Classic
|
D. Feeley
| Resultat |
15.05 |
NE |
GP de la Pédale Romande
|
M. Wyss
| Resultat |
15.05 |
1.12B |
GP du Vélodrome de Rochefort
|
Y. Sefa
| Resultat |
15.05 |
1.12.5 |
GP Michel Lair-Cherbourg
|
M. Carlot
| Resultat |
15.05 |
1.12.5 |
GP Plerin
|
A. Rallé
| Resultat |
15.05 |
1.12 |
Gp Sportivi Sestesi
|
M. Moro
| Resultat |
15.05 |
KP |
GP Vermarc Sport - Rotselaar
|
T. Willems
| Resultat |
15.05 |
1.12.5 |
Grand Prix de Vernon
|
M. Courcelles
| Resultat |
15.05 |
NE |
Kasteelronde Van Mill
|
R. Schouten
| Resultat |
15.05 |
NE |
Kolar Express
|
R. Nobel
| Resultat |
15.05 |
NE |
lobos 15-5-22
|
A. Mansur
| Resultat |
15.05 |
1.12C |
Mal-Tongeren
|
F. Porco
| Resultat |
15.05 |
NE |
Memorial J.Prada y J.Gonzalez
|
L. Diaz
| Resultat |
15.05 |
NE |
Merida Cup-3
|
R. Kuba
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E1-1
|
Y. Nakagawa
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E1-2
|
R. Maeda
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E2-1
|
K. Yamaguchi
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E2-2
|
L. Kakizaki
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E3-1
|
M. Kanno
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E3-2
|
S. Sugawara
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium E3-3
|
T. Someya
| Resultat |
15.05 |
NE |
Oiso Criterium M
|
Y. Endo
| Resultat |
15.05 |
NE |
Omloop der Kempen
|
R. van Sintmaartensdijk
| Resultat |
15.05 |
NE |
Panorámico San Pedro
|
H. Velazquez
| Resultat |
15.05 |
NE |
Pranvera Shtime
|
O. Velia
| Resultat |
15.05 |
NE |
Ronde van Woerden
|
R. De Jong
| Resultat |
15.05 |
NE |
Rund um das Stadttheater Gießen
|
A. Weifenbach
| Resultat |
15.05 |
Gravel |
Seven Gravel Race
|
A. Blazevic
| Resultat |
15.05 |
NE |
Sliabh Luachra
|
L. O´Brien
| Resultat |
15.05 |
1.12.1 |
Tour du Pays Lionnais
|
T. Menant
| Resultat |
15.05 |
NE |
Trofeo Iturmendi
|
I. Mintegi
| Resultat |
15.05 |
1.12 |
Trofeo Matteotti - Elite/U23
|
L. Quartucci
| Resultat |
15.05 |
NE |
Trofeo Primavera PC Paloma
|
S. Cadavid
| Resultat |
15.05 |
1.12.5 |
Trofeo San Jorge-Alcoy
|
V. Martinez Garcia
| Resultat |
15.05 |
NE |
Vernou-sur-Brenne
|
C. Ollivier
| Resultat |
15.05 |
1.12.1 |
Vigo-Copa de España
|
A. Franco
| Resultat |
15.05 |
1.12 |
Volta a Albergaria
|
F. Figueiredo
| Resultat |
15.05 |
NE |
Vuelta a Los Pinares-Segovia
|
I. Molina
| Resultat |
16.05 |
1.12B |
Belsele-Puivelde
|
L. Oreel
| Resultat |
16.05 |
1.12.5 |
Grand Prix Le Ham
|
C. Bautrait
| Resultat |
17.05 |
NE |
Campeonato de Galicia ITT
|
E. Fagundez
| Resultat |
17.05 |
NE |
Dulwich Paragon Crystal Palace Crit-4
|
J. Jenkins
| Resultat |
17.05 |
1.12.5 |
Lambres-Lez Douai
|
R. Huens
| Resultat |
17.05 |
NE |
Lotus Cars Cycle Race League No3
|
J. Smith
| Resultat |
17.05 |
NE |
Miche West Thames League-8
|
R. Townsend
| Resultat |
17.05 |
NE |
Mondello Series-Race 1
|
R. Geraghty
| Resultat |
17.05 |
KP |
Ruddervoorde Koerse
|
S. Dewulf
| Resultat |
17.05 |
NE |
SACA Salt Ayre Tuesday Series 06 by Hoppers Rollers
|
A. Thomas
| Resultat |
17.05 |
NE |
Southdown Velo Goodwood Summer Series #4
|
J. Hill
| Resultat |
18.05 |
NE |
Borlo TT
|
A. Segaert
| Resultat |
18.05 |
NE |
Filter Temposari 3. etapp
|
J. Kurits
| Resultat |
18.05 |
NE |
Foods Lovers Market TT-1
|
D. Coetzee
| Resultat |
18.05 |
1.12.5 |
GP Ruelle sur Touvre
|
A. Souchon
| Resultat |
18.05 |
NE |
PNE- Dick Evans Memorial Summer Series -2
|
B. Savage
| Resultat |
18.05 |
KP |
Puivelde Koerse
|
P. Schulting
| Resultat |
18.05 |
NE |
Vipsport Veloapli-2
|
A. Flaksis
| Resultat |
18.05-22.05 |
NE |
Vuelta al Sur-Tolima a Huila
|
A. Gil
| Resultat |
19.05 |
NE |
Castle Combe Summer Series-3
|
O. Hutchings
| Resultat |
19.05-22.05 |
NE |
Grand Prix 22 Mè
|
D. Soraca
| Resultat |
19.05 |
NE |
Team PB Performance Circuit Races @ Mallory Park
|
Y. Ishihara
| Resultat |
19.05-22.05 |
2.12.1 |
Tour de la Manche
|
E. Costiou
| Resultat |
19.05 |
NE |
Tour Series Clacton
|
M. Bostock
| Resultat |
20.05-21.05 |
2.12.2 |
G.P.Vila-Real
|
C. Collazos Gorriz
| Resultat |
20.05 |
NE |
GP de la Ville d'Alger
|
A. Lagab
| Resultat |
20.05-22.05 |
NE |
RBB Tour
|
J. Kaspar
| Resultat |
20.05 |
1.12.5 |
Ronde Nancéienne
|
C. Bailey
| Resultat |
20.05-22.05 |
2.IC |
Triptyque Ardennais
|
L. Loockx
| Resultat |
20.05-22.05 |
2.12.5 |
Vallée Montluçonnaise
|
K. Verschuren
| Resultat |
20.05-22.05 |
NE |
Vuelta de la Juventud Mexicana
|
J. Orozco Orozco
| Resultat |
21.05 |
1.12 |
2 Giorni Marchigiana - GP Santa Rita
|
M. Belleri
| Resultat |
21.05 |
NE |
25 Maj Tuzla
|
V. Karic
| Resultat |
21.05 |
N3 |
ABC Linjeløb
|
M. Øritsland
| Resultat |
21.05 |
1.12B |
Booischot
|
R. Wouters
| Resultat |
21.05 |
NE |
Cup Doltcini-1
|
M. Popov
| Resultat |
21.05 |
NE |
Elva Tanavasoit
|
A. Mikutis
| Resultat |
21.05 |
1.12.5 |
GP Arroyo de la Encomienda
|
E. Fagundez
| Resultat |
21.05-22.05 |
NE |
GP des Mutuelles
|
V. Jean
| Resultat |
21.05 |
1.19 |
GP San Bernardino
|
D. Boscaro
| Resultat |
21.05 |
NE |
Großer Preis der Südlichen Weinstraße
|
T. Lindner
| Resultat |
21.05 |
NE |
Ken Harrod Memorial
|
E. Levinsohn
| Resultat |
21.05 |
NE |
Mondorf-Les-Bains
|
W. Van Dyck
| Resultat |
21.05-22.05 |
NE |
Muni.Fraijanes
|
J. Canastuj
| Resultat |
21.05 |
NE |
Northumberland Classic
|
M. Sherar
| Resultat |
21.05 |
NE |
Omega Portsmouth Circuits #2
|
H. MacFarlane
| Resultat |
21.05 |
NE |
Omloop van de Biesbosch
|
H. van de Poppe
| Resultat |
21.05-26.05 |
NE |
Tour d'Algérie
|
H. Mansouri
| Resultat |
21.05 |
NE |
Trofeo Virgen del Milagro-Cocentaina
|
F. Torrella Gomez
| Resultat |
21.05 |
NE |
Turul Celco Marea Neagra
|
V. Plesea
| Resultat |
21.05 |
NE |
Verdigny
|
T. Jacquemin
| Resultat |
22.05 |
NE |
ABWU Invitacional-Saint Joseph
|
K. Baron
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
Boucles Serentaises
|
J. Le Ny
| Resultat |
22.05 |
NE |
BUCS Road Race Championships
|
A. Mitchell
| Resultat |
22.05 |
NE |
Campionat de Catalunya RR
|
D. Domínguez
| Resultat |
22.05 |
NE |
Cto.Criterium-2-Villa Mercedes
|
G. Benente
| Resultat |
22.05 |
NE |
CU Japan CR
|
K. Hatsukawa
| Resultat |
22.05 |
NE |
Cup Doltcini-2
|
G. Cerne
| Resultat |
22.05 |
NE |
Elva Rattapäev
|
M. Mihkels
| Resultat |
22.05 |
NE |
Emyvale GP
|
C. Meegan
| Resultat |
22.05 |
NE |
GP Cham-Hagendorn
|
A. Vogel
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
GP Selongey
|
J. Souton
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
GP Villa de Mojados
|
F. Garcia Rus
| Resultat |
22.05 |
NE |
Gran Fondo de la Zona Sur
|
J. Rodriguez
| Resultat |
22.05 |
1.12.1 |
Grand Prix de la Couronne
|
R. Fiefvez
| Resultat |
22.05 |
NE |
Hiroshima Cycle Road Race
|
D. Egoshi
| Resultat |
22.05 |
NE |
Lamblore
|
C. Le Guern
| Resultat |
22.05 |
1.12B |
Lendelede
|
M. Vanoverberghe
| Resultat |
22.05 |
NE |
Lenfer des Patriotes-Quebec
|
L. Gervais
| Resultat |
22.05 |
NE |
Lime Rock Cycling
|
A. Giniat
| Resultat |
22.05 |
NE |
Main-Spessart-Rundfahrt in Karbach
|
F. Dombrowski
| Resultat |
22.05 |
NE |
Meath GP
|
M. Teggart
| Resultat |
22.05 |
1.19 |
Omloop van de Houtse Linies
|
D. Van Sintmaartensdijk
| Resultat |
22.05 |
1.12B |
Overijse-Maleizen
|
R. Wouters
| Resultat |
22.05 |
NE |
P.J.ORiordan Memorial
|
L. Crowley
| Resultat |
22.05 |
NE |
Premio Crisa
|
R. Pena Salas
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
Prix de Corveissiat
|
A. Gilbert
| Resultat |
22.05 |
NE |
Race To Remember-Rwanda CC
|
M. Mugisha
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
Ronde Nancéienne II
|
J. Tomasi
| Resultat |
22.05 |
NE |
Rosendahl GP
|
J. Sillankorva
| Resultat |
22.05 |
NE |
Siguatepeque-1ª
|
R. Pavon
| Resultat |
22.05 |
NE |
Subida a Urraki-Azpeitia
|
A. Franco
| Resultat |
22.05 |
1.12B |
Tielt
|
S. Noels
| Resultat |
22.05 |
1.19 |
Tra Le Mura Medioevali Di Malmantile
|
M. Guasco
| Resultat |
22.05 |
1.12.5 |
Trofeo Camp de Morvedre
|
R. Forques
| Resultat |
22.05 |
1.12 |
Trofeo Castelfidardo
|
A. Bruttomesso
| Resultat |
22.05 |
1.19 |
Trofeo Paolo Borsellino Palermo Favorita
|
A. Spada
| Resultat |
22.05 |
NE |
Trofeo Santa Quiteria-Higueruela
|
T. Martin
| Resultat |
24.05 |
NE |
Giant Liga-Comte de Thun
|
R. Habermann
| Resultat |
24.05 |
NE |
GP Jeunesse-Memissalla
|
D. Diallo
| Resultat |
24.05 |
NE |
Lucarelli & Castaldi Cup
|
A. Ramos
| Resultat |
24.05 |
NE |
Mondello Series-Race 2
|
R. Killeen
| Resultat |
24.05 |
NE |
Tour Series Manchester
|
M. Bostock
| Resultat |
24.05 |
1.12 |
Trofeo Città di San Giovanni Valdarno
|
M. Pesci
| Resultat |
25.05 |
NE |
Portsmouth Evening Circuits-9
|
H. MacFarlane
| Resultat |
25.05 |
NE |
Starsky Gld League-7
|
R. Byrne
| Resultat |
25.05 |
NE |
Vipsport Veloapli-3
|
R. Andersons
| Resultat |
26.05 |
NE |
Autohaus Baldsiefen
|
S. Thurau
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
Championnat de la Guadeloupe-ITT
|
R. Lautone
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
Championnat d´Auvergne-Rhone Alpes ITT
|
L. Derain
| Resultat |
26.05 |
N3 |
Frederiksberg EL løbet
|
R. Wallin
| Resultat |
26.05-29.05 |
NE |
GP DDS Martinique
|
M. Rojas
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
GP de Fourchambault
|
Q. Bourg
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
GP du ca Beglais
|
K. Larpe
| Resultat |
26.05 |
NE |
GP Reine du Corso-Cavaillon
|
J. Durbesson
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
GP Rouchouze
|
S. Millon
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
GP Ville de Sablé
|
M. Garel
| Resultat |
26.05 |
NE |
Großer Preis von Buchholz
|
L. Carstensen
| Resultat |
26.05 |
NE |
Ilpon Tempo
|
R. Övermark
| Resultat |
26.05 |
NE |
Kriterium in Holzhausen
|
A. Mayr
| Resultat |
26.05 |
1.12B |
Lierde
|
S. Rogier
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
Maxime Mederel-4 Manche
|
T. Margueritat
| Resultat |
26.05 |
1.12B |
Oordegem
|
S. De Bock
| Resultat |
26.05 |
1.12.1 |
Prix de Lillebonne
|
J. Jamot
| Resultat |
26.05 |
1.12.5 |
Prix de Saint Etienne
|
T. Rollée
| Resultat |
26.05 |
1.12.1 |
Regiobank Kersenronde
|
L. De Meester
| Resultat |
26.05 |
NE |
Silenen-Bristen
|
M. Fanger
| Resultat |
26.05 |
NE |
Turkiye Sampiyonasi-Crit-5
|
B. Özgür
| Resultat |
26.05-29.05 |
2.12.2 |
Vuelta a Navarra
|
A. Vollmer
| Resultat |
26.05 |
1.12B |
Walhain
|
S. Rietjens
| Resultat |
26.05 |
1.12B |
Wielsbeke
|
J. Maes
| Resultat |
26.05 |
1.12B |
Wodecq
|
R. Wouters
| Resultat |
27.05 |
NE |
Campeonato de Andalucia ITT
|
I. Rodriguez Mingorance
| Resultat |
27.05 |
NE |
Criteritum d'Alger
|
A. Merdj
| Resultat |
27.05 |
NE |
Criterium de Beaumont
|
B. Bernard
| Resultat |
27.05 |
1.12B |
Moerbeke
|
R. Wouters
| Resultat |
27.05-29.05 |
2.12.1 |
Tour de Loire-Atlantique
|
K. Théot
| Resultat |
27.05-29.05 |
NE |
Turul Dobrogei
|
| |
27.05-29.05 |
2.12.2 |
Volta a Coruña
|
D. Delgado
| Resultat |
28.05 |
NE |
Alo Donegan-Tom Keenan Cups
|
P. Kennedy
| Resultat |
28.05 |
NE |
Attendorner Altstadtnacht
|
C. Noll
| Resultat |
28.05 |
NE |
Caesarea
|
A. Keinan
| Resultat |
28.05 |
NE |
Campeonato de Andalucia RR
|
P. Guerrero
| Resultat |
28.05 |
1.12.5 |
Classica Isaac Galvez
|
D. Clayton
| Resultat |
28.05 |
NE |
Copa Cabildo de Gran Canaria-Maspalomas.3
|
A. Mirra
| Resultat |
28.05 |
1.12 |
GP Lari Citta della Ciliegia
|
N. Buratti
| Resultat |
28.05-30.05 |
NE |
Killington Stage Race
|
W. Cooper
| Resultat |
28.05 |
NE |
Kyoto Miyama ITT C1+C2
|
D. Yamamoto
| Resultat |
28.05 |
NE |
Kyoto Miyama ITT C3
|
T. Kamimura
| Resultat |
28.05 |
NE |
Kyoto Miyama ITT Open
|
K. Toyoda
| Resultat |
28.05 |
1.12.1 |
La Durtorccha
|
S. Bennett
| Resultat |
28.05 |
NE |
Paletten-Service Hamburg Binnenhafen-Rennen
|
L. Carstensen
| Resultat |
28.05 |
NE |
Ronde van Westerhoven
|
R. Stam
| Resultat |
28.05 |
NE |
Settat
|
M. El Kouraji
| Resultat |
28.05 |
NE |
Siniena Tour
|
B. Nikiema
| Resultat |
28.05 |
1.12.5 |
Tour du Pays d'Aigre
|
G. Gerbaud
| Resultat |
29.05 |
NE |
Aberdare Cottages Madaraka Day
|
P. Lomuria
| Resultat |
29.05 |
NE |
Aniversario del Paraguay CC
|
F. Riveros
| Resultat |
29.05 |
NE |
Annual Melon City Criterium
|
S. Morris
| Resultat |
29.05 |
NE |
Barry Wolfe GP
|
C. McGeough
| Resultat |
29.05 |
NE |
Boucles du Val d'Oust
|
L. Tregouet
| Resultat |
29.05 |
NE |
Brian O'Loughlin Memorial-Mayo
|
T. Regan
| Resultat |
29.05 |
NE |
Bürgerpreis der Stadt Gehrden
|
N. Behrens
| Resultat |
29.05 |
NE |
Campeonato de Cantabria ITT
|
A. Coterillo González
| Resultat |
29.05 |
1.12.5 |
Championnat de la Guadeloupe
|
D. Urcel
| Resultat |
29.05 |
NE |
Togo RR
|
A. Akanga
| Resultat |
29.05 |
NE |
Cto.Asturias Cronoescalada
|
D. Rodriguez Gordo
| Resultat |
29.05 |
1.12.5 |
GP ALG Fisio-Tres Cantos
|
J. Hernandez Martin
| Resultat |
29.05 |
NE |
GP Cavaillon
|
J. Millo
| Resultat |
29.05 |
1.19 |
GP Citta di Empoli
|
M. Henneberg
| Resultat |
29.05 |
1.19 |
GP della Battaglia Curtarone
|
D. Boscaro
| Resultat |
29.05 |
1.IC2 |
GP Etienne de Wilde
|
N. Szekely
| Resultat |
29.05 |
NE |
GP Stadt Trier
|
C. Heiderscheid
| Resultat |
29.05 |
1.IC2 |
Grand Prix Color Code
|
L. Slock
| Resultat |
29.05 |
NE |
Grote Leo Van Berlo-Ronde van Lieshout
|
B. Romers
| Resultat |
29.05 |
NE |
Großer Preis der Kulmbacher Brauerei
|
F. Knauer
| Resultat |
29.05 |
1.12B |
Kotem - Maasmechelen
|
D. Stevens
| Resultat |
29.05 |
NE |
Kyoto Miyama Road Race C1
|
T. Kamimura
| Resultat |
29.05 |
NE |
Kyoto Miyama Road Race RCS C1+2
|
T. Kamimura
| Resultat |
29.05 |
NE |
Kyoto Miyama Road Race RCS C3
|
Y. Ishihara
| Resultat |
29.05 |
1.12.5 |
Le Caux Tour
|
M. Carlot
| Resultat |
29.05 |
1.12B |
Londerzeel
|
G. Seye
| Resultat |
29.05 |
NE |
Merida Cup-4
|
M. Gavenda
| Resultat |
29.05 |
NE |
Nationales Einzelzeitfahren Thun-West
|
M. Wyss
| Resultat |
29.05 |
NE |
North Down GP
|
K. McCambridge
| Resultat |
29.05 |
NE |
Ontario Cup-4-UNC
|
Z. Jiang
| Resultat |
29.05 |
NE |
Por un amigo fiel-Quiche
|
F. Bulux
| Resultat |
29.05 |
NE |
S-Cup- Bad OLdesloe
|
G. Hoops
| Resultat |
29.05 |
NE |
San Carlos Stage
|
D. Bonilla Quiros
| Resultat |
29.05 |
NE |
Settat-2
|
N. Maatougui
| Resultat |
29.05 |
NE |
Tartu Rattaralli
|
R. Pajur
| Resultat |
29.05 |
NE |
Torneo Apertura-3
|
J. Ramirez Bernal
| Resultat |
29.05 |
1.12.5 |
Tour de Brissac
|
A. Bramoullé
| Resultat |
29.05 |
NE |
Wolfram Lindner Gedächtnisrennen
|
J. Mandrysch
| Resultat |
31.05 |
KP |
Gullegem Koerse
|
R. Evenepoel
| Resultat |
31.05 |
NE |
Kwik Star Criterium
|
A. Dilman
| Resultat |
31.05 |
NE |
Miche West Thames League-10
|
C. McGoldrick
| Resultat |
31.05 |
NE |
Mondello Series-Race 3
|
E. Kelly
| Resultat |
31.05 |
NE |
SACA Salt Ayre Tuesday-8
|
T. Lowe
| Resultat |