Girondins de Bordeaux | |
---|---|
1 | Larpe Mickaël |
2 | Barnagaud Samuel |
3 | Larpe Killian |
4 | Szkolnik Mickael |
5 | Levéque Laurent |
6 | Larpe Sebastien |
Armée de Terre | |
---|---|
11 | Armirail Bruno |
12 | Barbas Yoann |
13 | Levasseur Jordan |
14 | Mainard Jérôme |
15 | Pacher Quentin |
16 | Tortelier Etienne |
GSC Blagnac Vélo Sport 31 | |
---|---|
21 | Baudron Karl |
22 | Campistrous Romain |
23 | Larrinaga Jon |
24 | Malbert Mathieu |
25 | Maurelet Flavien |
26 | Mitxelena Tolosa Julen |
27 | Verardo Remi |
A.V.C. Aix-en-Provence | |
---|---|
31 | Castellarnau Florent |
32 | Converset Matthieu |
33 | Marecaille Antonin |
34 | Lebouvier Loick |
35 | Perez Anthony |
36 | Trarieux Julien |
37 | Delon Denis |
Océane Top 16 | |
---|---|
41 | Comet Pierre |
42 | Delétang Alexandre |
43 | Deslandes Vadim |
44 | Goujon Adrien |
45 | Guichard Mickaël |
46 | Nadon Ludovic |
47 | Queyret Maxime |
Chambery CF | |
---|---|
51 | Bidard François |
52 | De Jong Jaap |
53 | Jasserand Benjamin |
54 | Ovett Freddy |
55 | Viel Mattia |
56 | Pigeon Hugo |
Fundación Euskadi - EDP | |
---|---|
61 | Eckmann Robin |
62 | Plazaola Zabala Ander |
63 | Fernandez Egoitz |
64 | Barthe Cyril |
65 | Saez de Ocariz Eder |
66 | Ormaetxea Bilbao Paul |
67 | Gonzalez del Campo Oscar |
Ethiopya Cycling Academy | |
---|---|
71 | Atsbha Getachwe |
72 | Giday Kibrom Hailay |
73 | Buru Temesgen |
74 | Hailu Hailemelekot |
75 | Mebrahtu Biru Gotyon |
Team Peltrax - CSD | |
---|---|
81 | Plouhinec Samuel |
82 | Patat Clément |
83 | Peyroton-Dartet Thomas |
84 | Brebant Thomas |
85 | Le Cunff Kévin |
86 | Lebreton Romain |
87 | Warée Thomas |
Creuse Oxygène Guéret | |
---|---|
91 | Lefaure Bastien |
92 | Girard Thomas |
93 | Kalf Steven |
94 | Ballion Julien |
95 | Chamayou Brien Romain |
96 | Privat Jeremy |
Occitane CF | |
---|---|
101 | Poulhiès Stéphane |
102 | Fraissignes Fabien |
103 | Loubeau Jeremy |
104 | Capus Damien |
105 | Caramel Mathieu |
106 | Benarfa Remi |
107 | Alfonso Thomas |
VL Technics - Experza | |
---|---|
111 | Van Broekhoven Bram |
112 | De Corte Axel |
113 | Livyns Arjen |
114 | De Witte Mathias |
115 | Pattyn Jeroen |
116 | Deprez Tuur |
117 | Verbeken Cedric |
WV West-Frisia | |
---|---|
121 | Broekaart Sven |
122 | van Engelen Adne |
123 | Jansen Richard |
124 | Dorren Ruben |
125 | Oostra Folkert |
126 | Haakman Tino |
C.C.Périgueux-Dordogne | |
---|---|
131 | Jagu Romain |
132 | Labbe Arnaud |
133 | Mespoulede Jean |
134 | Sentucq Florent |
135 | Soubes Kevin |
136 | Soubes Yohan |
137 | Peyencet Gabriel |
U.S.Montauban 82 | |
---|---|
151 | Kwiatkowski Grzegorz |
152 | Casteran Damien |
153 | De Almeida Guillaume |
154 | Le Court Olivier |
155 | Mathieu Stephane |
156 | Tartie Pierre |
157 | Pillon Sébastien |
C.C.Marmande 47 | |
---|---|
161 | Herbreteau Loic |
162 | Sanvicente Lilian |
163 | Soula Guillaume |
164 | Perrier William |
165 | Teulière Maxime |
166 | Arquey Alexandre |
Entente Sud Gascogne | |
---|---|
171 | Gleizes Arnaud |
172 | Aramendi Dorian |
173 | Fiefvez Rudy |
174 | Capot Lucien |
175 | Tauzia David |
176 | Lefebvre Aurelien |
177 | Sauboua Brandon |
Mixte Aubenas/Bourg Ain | |
---|---|
181 | Liponne Julien |
182 | Kordus Adam |
183 | Greene Edward |
184 | Farantakis Stylianos |
185 | Fourie James |
Mixte ECT24/VC Tulle | |
---|---|
191 | Villette Florian |
192 | Chassagne Thomas |
193 | Lapouges Damien |
194 | Leroy Romain |
195 | Pasquet Audric |
196 | Poirier Yohan |
197 | Reimherr Stephane |